Впровадження навчального предмета «Інформатика» в початковій школі - прямий зв'язок з євроінтеграційним шляхом України.

        Протягом багатьох століть освіченою вважалася людина, що вміла читати Біблію. У ХХI столітті вимоги до грамотіїв розширилися. Зараз у Європі поняття освіченості замінили компетентністю, що означає здатність людини виконувати свою роботу, надавати ті послуги, які вимагає ринок, а також із користю для душі використовувати вільний час і реалізовувати свої цивільні права й обов'язки.

      Хто подорожував  Європою чи  навчався там, достатньо мотивований, щоб і Україну зробити інакшою. У період формування усталених відносин між країнами Європи та розширення політики співробітництва щодо України, набуває важливого значення виховання покоління молоді, що буде захищеним та мобільним на ринку праці, здатним робити особистий духовно-світоглядний вибір, матиме необхідні знання, навички та компетентності для інтеграції в європейське та світове суспільство. Саме тому впровадження навчального  предмета  «Сходинки до інформатики» в початковій школі  є прямим зв'язком з євроінтеграційним шляхом України.

      Минулий навчальний рік став особливим для початкової школи України – з 1 вересня 2012 року почалося поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, що ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого і компетентнісного підходів. Першокласники розпочали навчання за новими програмами та підручниками.

     Двома основними стрижнями нової реформи в початковій школі є: впровадження в навчально-виховний процес ЗНЗ іноземної мови з першого класу та інформаційно-комунікаційних технологій – з другого.

      У другокласників віковою особливістю є  наочно-дієве та наочно – образне мислення (все що вивчаємо, необхідно побачити і доторкнутися).

      В цей період відбувається активне освоєння учбової діяльності. Починають розвиватися довільна увага і пам'ять. Але для тривалої концентрації дитині потрібна зовнішня допомога: цікаві картинки, звукові сигнали, ігрові ситуації. Увага залежить не лише від волі дитини, але і від темпераменту.

    Основна компетенція, закладена в Державному стандарті, – навчити вчитися. Якщо сформувати в дитини інтерес до навчання, вміння здобувати знання, то потім не буде особливих проблем у подальшому навчанні дитини – ні в старшій, ні у вищій школах.

     Освітню галузь «Технології» доповнено розділом «Сходинки до інформатики» – отже, інформаційну культуру, основи комп’ютерної грамотності молодші школярі опановуватимуть більш доступним шляхом. Комп’ютер стане для них помічником у навчанні.

     Вчителі  мріють про час, коли в кожній школі діятиме програма «Один комп’ютер – один учень», а кожен клас буде обладнаний мультимедійним комплексом.

       Нові цілі початкової освіти, окреслені в державних стандартах і програмах, зумовили зміни не лише у відборі змісту, а й у його методичному забезпеченні. Насамперед, це стосується докорінної зміни методичного апарату підручників, який став більш розвивальним і виховним.
    Сучасний підручник є професійно грамотним, систематизованим, наповненим достатньою кількістю матеріалу для розкриття тієї чи іншої теми та її закріплення, завданнями для самоперевірки. Запропоновано новий стиль художнього оформлення: веселі, кольорові, реальні малюнки захоплюють дитячу увагу, стимулюють ініціативу й ентузіазм дитини. Запропоновані підручниками комп'ютерні програми для практичної частини уроків прості та цікаві для дітей молодшого шкільного віку.

         З кожним днем світ стає динамічнішим, пронизується мільйонами взаємозв’язків: економічних, політичних, культурних, освітніх.

        На нинішньому етапі розвитку держави потрібні не чіткі виконавці інструкцій, а компетентні особистості, які вміють працювати з різними джерелами інформації, приймати раціональні рішення, досліджувати, знаходити нові перспективи розвитку тієї чи іншої галузі, володіють сучасними технологіями, обізнані з досягненнями науки і техніки.

     Найпереконливішим аргументом для учнів і педагогів є реальні зміни, що відбуваються у сфері освіти в контексті гармонізації національного законодавства та практики навчання за європейськими стандартами, а також, завдяки освітнім програмам ЄС, можливість самим долучитися до цих процесів.      

Якушева І.С. 2014 р.                                          

                 

День безпечного Інтернету.

  День безпечного Інтернету. Він  відзначається у вівторок другого тижня лютого з 2004 року. Захід був запроваджений  за ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету).

Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються:

  • шляхи безпечного використання молоддю Інтернету,
  • питання інтернет-етики
  • загрози протизаконного контенту.

День безпечнішого Інтернету має на меті досягнення об'єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

Інтернет - це зручна, популярна та корисна можливість для навчання та розваги, але він несе в собі багато небезпек для дітей і підлітків. Проблема розвитку культури користування Інтернетом виходить за межі знань з інформатики. Необхідно формувати у підростаючого покоління звички цивілізованого спілкування разом із формуванням загальнокультурних цінностей. 
         Дорослим необхідно пам’ятати про існування загроз в Інтернеті та приділяти підвищену увагу питанню безпеки. 

 Отже, які правила поведінки в мережі слід пояснити дитині, перш ніж залишити її наодинці зі всесвітньою павутиною?

 Правило перше. Ввічливість в спілкуванні важлива в мережі не менше, ніж в реальному житті.

 Правило друге. Копіювання та поширення чужих текстів - незаконно. Варто з повагою ставитися до авторського права.

 Правило третє. Інформація про сім'ю, про місце вашого проживання, будь-які контакти, а також все, що пов'язано з вашим фінансовим становищем - це закрита інформація, яку не слід поширювати.

 Правило четверте. Необхідно пояснити дитині, що будь-яка людина в інтернеті може з легкістю видавати себе за іншу особу. І це несе в собі величезну небезпеку. Ні в якому разі не можна зустрічатися з незнайомими людьми, навіть якщо ви давно спілкуєтеся.

 Правило п'яте. Вартість відправки sms на різні портали дуже відрізняється, тому, перш за все, варто порадитися з батьками.

 Правило шосте. Послуги в інтернеті не завжди безкоштовні. Не можна скачувати піратські фільми, музику або книги. Найбільш безпечний спосіб отримати нову інформацію - це користуватися ліцензійним контентом в мережі.

 Правило сьоме. Поясніть дитині, що інтернет - це необхідний інструмент пізнання в сучасних умовах, і якщо їй щось не зрозуміло, то ви з радістю допоможете.

 Відзначимо також, що одним з найефективніших методів захисту дитини в мережі є Батьківський контроль. У наш час інтернет став потужним ресурсом, який при правильному використанні допоможе вам розкрити потенціал вашої дитини. Головне, що залишається - це забезпечити її безпеку в режимі онлайн.

До вашої уваги ссилка на популярний сайт «On-ляндія - безпечна веб-країна» це казкова країна, де діти почувають себе захищеними. 
Вони знають, як правильно користуватися перевагами Інтернету. 

http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/etusivu.htm

Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.

Якушева І.С. 10.02.2015р